top of page
Alapok_Logo_fekvo.png

Alapozó augmentatív és alternatív kommunikáció érintett szülőknek.

Ha a gyermek beszédfejlődése nem a sima úton halad, illetve a kommunikációja nem hatékony, az rengeteg fejtörést tud okozni a szülőknek. A képzésünkkel az AAK (augmentatív és alternatív kommunikáció) módszertanával szeretnénk megismertetni a szülőket, amely segítségével a szülő megerősödhet abban, hogy nem csak a beszéd útján lehet hatékonyan kommunikálni a gyerekével, megerősödhet a szülői kompetenciaérzésében, hatékonyabb együttműködést készít elő az AAK-módszert alkalmazó, gyermekével foglalkozó terapeutával.

Kedves szülők!

 

Szeretnénk meghívni Benneteket 25 órás Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerben (FAR) rögzített képzésünkre, amely a résztvevők számára ingyenes.

Azt szeretnénk, hogy a hangzóbeszéd hiánya egyetlen gyereknél se jelentse a kommunikációs lehetőség hiányát is. Ehhez azonban stabil alapokra és a fogalmak tisztázására van szükség, hogy megértsük és megérezzük, hogy mit jelentenek a kommunikációs nehézségek.

Képzésünk főbb részei:

  • Meghatározzuk közösen a kommunikáció fogalmát.

  • Sajátélményt szereznek a résztvevők arról, hogy milyen, ha a kommunikációjuk akadályozott, hogyan hat ez a társadalmi részvételre, és milyen az, ha ebbe a körforgásba be tud lépni az AAK.

  • Átnézzük az AAK fogalmát, és hogy milyen csoportokra osztható az AAK, illetve a komplex kommunikációs szükségletű személyek.

  • A nyelv és az AAK kapcsolata: Sorra vesszük a komplex kommunikációfejlesztés speciális nézőpontjait összehasonlítva a logopédiai fejlesztés nézőpontjával. Megnézzük, milyen hatása van, ha az AAK a legkorábbi életkortól jelen van szemléletként a szakemberekben, terapeutákban.

  • A diagnosztikai lehetőségek áttekintése után kitérünk a megfigyelés fontosságára gyakorlatokon keresztül.

  • A bazális kommunikáció fogalmi tisztázása. Gyakorlatokon keresztül megismerjük a fontosságát a korai kommunikációfejlesztésben.

  • AAK oktatás a korai életkorban – Mit, hogyan, milyen céllal oktatunk a gyermekeknek, hogy megfelelően megalapozzuk a későbbi komplex AAK rendszerek hatékonyságát. Korai csecsemőjelzésektől a komplex AAK rendszerekig vezető út.

  • Sorstárs szülők: Lehetőség lesz szabadon beszélgetni AAK-t használó gyerekek szüleivel.

  • Lehetőség lesz az érintett gyerekek átbeszélésére is 3 különböző szakemberrel, 3 különböző témakör keretében, kiscsoportokban.

Célcsoport:

Azok a 2-8 éves, komplex kommunikációs szükségletű (mozgáskorlátozott, intellektuális képességzavarral élő, halmozottan fogyatékos, eltérő fejlődésmenetű) gyermeket nevelő szülők, akik nyitottak arra, hogy átgondolják saját gyermekük kapcsán kialakított kommunikációs stratégiájukat, eszköztárukat, reflektáljanak annak erősségeire és gyengeségeire. A gyakorlatorientált képzés során a ‘kapcsolódás-kötődés-játékosság’ mentálhigiénés rendszerében mindennapi élethelyzeteikbe illeszthető alternatív kommunikációs módszereket és eszközöket ismerhetnek meg az érdeklődők, továbbá elkezdhetik saját gyermekük kommunikációs útlevelének összeállítását.

Időpontok:

2024. november 18. hétfő, 8:3014:00

2024. november 19. kedd, 9:0014:00

2024. november 28. csütörtök, 9:0014:00

2024. november 29. péntek, 9:0014:00

A képzés teljes időtartalma alatt (összesen 25 tanóra) kötelező a részvétel.

Kérjük az jelentkezzen, aki ezt tudja vállalni.

Helyszín:

1066 Bp., Nyugati tér 1. (Appy Nonprofit Zrt.)

A képzésben oktató szakemberek:

Szirányi Mariann (képzésfelelős), Sugár Sára, Bokor-Bacsák Györgyi, dr. Kiss Erika (szakmai felelős) gyógypedagógusok, továbbá Sándorfi-Magyar Sára tréner és érintett szülők (tapasztalati szakértőként).

Jelentkezési határidő:

2024. október 27-e, éjfél

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Visszajelzések a korábbi képzésről:

“A különböző játékok nagyon hasznosak voltak, ezeken keresztül élményszerűen tapasztaltam meg azt, amit kisfiam a mindennapokban a kommunikáció tekintetében megél, átél, gyakorol. Ugyancsak hasznos a kommunikációs mátrix, a karakterkártya.”

“Nagyon gyakorlatias volt ami szuper volt! Külön kiemelném a kiscsoportos beszélgetést!”

“Számomra a leghasznosabb az volt, amikor konkrét problémák megoldási lehetőségeit taglaltuk. Így a saját problémáimra más aspesktusból is rá tudok nézni, átgondolni a lehetőségeket."

bottom of page